Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszych serwisów
internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.
Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Platforma sprzętowa

Cloud
Aby sprawnie obsługiwać setki, tysiące wirtualnych serwerów i pulpitów zdalnych, musimy dysponować sprawdzonym i niezawodnym sprzętem, oraz doskonale funkcjonującym oprogramowaniem.

Wszystkie świadczone przez ecenter.pl usługi chmury obliczeniowej funkcjonują na markowych serwerach dostarczonych przez firmę Dell. Nasze serwery wyposażone są w sprawdzone, wydajne i energooszczędne procesory Intel, redundantne dyski SCSI, duże ilości pamięci operacyjnej

Wszystkie urządzenia są monitorowane przez specjalistyczne oprogramowanie, które natychmiast informuje naszych administratorów o wszelkich pojawiających się awariach czy anomaliach.

Bardzo istotnym elementem naszej platformy jest oprogramowanie. System informatyczny chmury obliczeniowej oparty jest o rozwiązanie Cloudstack. Jest to platforma stworzona przez wiodącego dostawcę rozwiązań wirtualizacji, firmę Citrix, wspólnie z innymi podmiotami. Cloudstack jest to stabilna, przetestowana w ogromnych wdrożeniach platforma, dzięki której możesz skupić się wyłącznie na rozwoju swojego biznesu, czyli tym, na czym znasz się najlepiej.