Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszych serwisów
internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.
Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Krok po kroku, domena, hosting, kreator stron www

Hosting
Myślisz o założeniu strony WWW, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Zobacz jakie to proste i tanie!Na początku należy wykupić domenę. Będzie to nazwa Twojego miejsca w internecie, jak np. ecenter.pl

Gdy masz już domenę, musisz kupić przestrzeń, w której umieścisz (zapiszesz) swoją stronę. Sama domena nie wystarczy, tak jak do budowy domu, nie wystarczy sama tabliczka z nazwą ulicy.


Gdy już posiadasz domenę (nazwę swojego miejsca) i hosting (obszar,
na którym chcesz postawić dom), możesz zająć się budową.


  • Domena
  • Hosting
  • Tworzenie strony
W dzisiejszych czasach, domena jest jednym z najważniejszych składników tożsamości firmy. Traktowana jest na równi z unikalną nazwą i firmowym logo, dlatego dobrze gdy jest spójna z wizerunkiem firmy i jednoznacznie kojarzy się z nią, lub jej ofertą.
Ponieważ serwery rozróżniają adresy stron jedynie w formie numerycznej np. 91.224.60.90, o domenie można powiedzieć, że jest tłumaczeniem adresu IP na słowa, aby uczynić go łatwiejszym do zrozumienia i zapamiętania.

Wybór odpowiedniej domeny to nie lada wyzwanie i nigdy nie powinno się robić tego pochopnie. Dla biznesu prowadzonego w internecie, jest to kluczowa decyzja. Unikalna, łatwa do zapamiętania i przekazania dalej, domena ułatwi Ci start.

Oto kilka wskazówek w jaki sposób wybrać domenę, która będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb:
• Przede wszystkim adres powinien być możliwie krótki i prosty. Nie baw się w słowotwórstwo ani spolszczenia anglojęzycznych słów. Pamiętaj, że adres www musi być przyjazny dla klienta! Tak jak prosta, chwytliwa nazwa firmy jest jej atutem, tak samo „ludzkobrzmiąca” domena będzie zaletą. Omijaj szerokim łukiem polskie litery, cyfry i inne „upiększacze”!
• Postaraj się wymyślić coś, co jednoznacznie będzie kojarzyło się z charakterem firmy lub jej ofertą . Stwórz swoją markę, nie kopiuj konkurencji.
• Jeżeli jest taka możliwość, wybierz domenę jednowyrazową. Domeny składające się z dwóch (lub więcej) wyrazów są trudniejsze do zapamiętania. Łączenie wielu wyrazów może powodować błędy np. w dyktowaniu nazwy przez telefon, czy marketingu szeptanym. A przecież zależy Ci na sprawnym rozpowszechnianiu adresu Twojej strony, prawda?
• Jeżeli chcesz aby Twoja domena składała się jednak z dwóch słów, rozdziel te słowa myślnikiem (-). Robot indeksujący nie rozpoznaje znaczenia poszczególnych słów, gdy są one pisane łącznie. A to ma ogromny wpływ na pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach internetowych.
• Jeżeli działasz na rynku polskim, wybierz domenę pl. Jest to najpopularniejsze rozszerzenie w polskim internecie. Jeżeli natomiast planujesz wyjść ze swoją ofertą poza granice Polski, zastanów się nad którąś z domen globalnych (np. com, net), albo bardzo ostatnio popularną domenę eu.
• Oferując usługi regionalne (np. kwiaciarnia w Warszawie), możesz wybrać adres kwiaciarnia.warszawa.pl. Natomiast jeżeli prowadzisz do tego także pocztę kwiatową (sprzedaż on-line) może warto wykupić dwie domeny? Na przykład regionalną kwiaciarnia.waw.pl, oraz funkcjonalną kwiaciarnia.sklep.pl.
• Pamiętaj! Cena domeny nigdy nie powinna być wyznacznikiem jej wyboru! Czasami dokładając parę złotych, możesz później zyskać zdecydowanie więcej.

Zarejestruj swoją domenę

Aby Twoja strona działała, oprócz domeny, potrzebujesz hostingu.
Domena, to nazwa Twojej strony, natomiast hosting to wynajęcie miejsca na serwerach. Posiadanie takiej przestrzeni jest konieczne do tworzenia, przechowywania zawartości Twojej strony i udostępniania jej w internecie. Wszystkie strony www, fora, sklepy internetowe, konta pocztowe czy konkretne aplikacje są najpierw zapisywane na serwerach, a dopiero stamtąd publikowane pod konkretnymi adresami stron www.

Hosting może być oferowany w gotowych pakietach np. Pakiet Orion. Ma on z góry ustawione konkretne parametry, odpowiednie dla stron osób prywatnych czy średniej wielkości firm. Za taki hosting płacisz co miesiąc niewielką kwotę abonamentu.
Hosting może być również oferowany w chmurze (tzw. Cloud Hosting). Wybierając tę opcję, nie opłacasz abonamentu z góry. Na bieżąco możesz zmieniać parametry hostingu, według potrzeb Twojej strony, i płacisz dopiero za wykorzystane zasoby.
Jeżeli chcesz stworzyć swoją stronę samodzielnie, skorzystaj z naszego kreatora. Kreator WWW jest to program, który ułatwia tworzenie stron internetowych. Nie musisz być informatykiem, aby dzięki niemu samodzielnie wykonać projekt swojej strony. Zamiast używać skomplikowanych kodów do ustawienia układu strony, wyboru koloru tła, czy rodzaju czcionki, po prostu naciskasz odpowiedni przycisk kreatora, a on sam przekłada Twój wybór na język kodów.

Aby przetestować kreator lub dowiedzieć się o nim więcej, przejdź na stron kreatora www.

Jeżeli z jakiegoś powodu, nie chcesz zajmować się tworzeniem strony osobiście, skontaktuj się z nami mailowo: info@ecenter.pl, lub telefonicznie: 56 640 11 30. Wybierzesz odpowiadający Ci szablon i prześlesz materiały, które mają znajdować się na stronie, a resztę zrobimy za Ciebie. Koszt tej usługi to 300 zł.
Hosting Linux Domeny Backup on-line Serwery Cloud Promocje Program Partnerski
Kreator WWW
Abonament
Cloud Hosting
Cennik
Promocje
Platforma sprzętowa
Datacenter
Regulamin
Rejestracja
Transfer
Cesja
Domeny polskie
Domeny europejskie
Domeny światowe
Regulamin
Zasady działania
Cennik
Promocje
Aplikacje
Regulamin
Kolokacja
Datacenter
Regulamin
Zasady działania
Serwery w chmurze
Platforma sprzętowa
Datacenter
Regulamin
Promocje
Karty podarunkowe

Program partnerski
Regulamin
Karty podarunkowe
Katalog nagród

domeny